Sayfalar

18 Haziran 2016 Cumartesi

Yves Rocher Hydra Vegetal Serisi

Merhabalar

Yves Rocher'in bu serisini yaklaşık bir buçuk iki ay kullandım. Artık hakkında konuşalım :)Yves Rocher çok içli dışlı olduğum bir marka değildi. Birçok kişi bu seriden memnun olunca ve orada ki çalışan kızın teşvikiyle seriyi aldım.

Gel gelelim memnun kalamadım.Cildimin kuru ve hassas olduğunu söyledim.Bunu bile bile bana bu seriyi verdi.

Ürünün arka kısmındaki açıklamalarından kuru cilde uygun olduğu yazıyor. Fakat ambalajların üzerindeki yazıya bakarsanız 'Normal To Combination skin' yani 'normalden karmaya dönük ciltler' için olduğu belirtilmiş. Gel gelelim Yves Rocher bunu mükemmel İngilizcesiyle kuru cilde uygun yapmış açıklamada!

Zaten içeriğine bakarsanız ( kokusundan da anlarsınız gerçi) bariz bir şekilde alkol kokuyor. Kuru ciltli birisinin alkollü ürünler kullanması ise felaket yaratabiliyor.


Seride ki tek sevebildiğim ürün temizleme jeli. Yüzümü en azından diğerleri kadar kurutmadı. Fakat çok bereketsiz bir ürün. Eğer bu seriyi alacaksanız diğerleriyle beraber bitmesi için iki tane almanız gerekir.

Tonik içerisinde bariz alkol kokusu aldığınız ürün. İlk uyguladığımda cildimi öyle yaktı ki.. Asla kullanamadım. Yanak bölgem inanılmaz kızardı. Sadece burnum için kullandım fakat yarısına bile gelemedim.Bu ürünü yağlı ciltli bile olsanız temkinli kullanmanızı tavsiye ederim.


Nemlendirici de cildimde tonik kadar hassasiyet yapmasa da yine de cildimle iyi anlaşabildiğini söyleyemem.Alkol kokusu bunda da hissediliyor. Biraz losyon kıvamında. Cilt hemen emmiyor. Kısacası bunu da pek sevmedim.

Bu seri bence çok anlamsız olmuş. Temizleyiciyi tüm cilt tipleri kullanabilirken,tonik sadece çok yağlı ciltler için,nemlendirici ise bence hiç bir cilt tipi için. Çünkü nem vermesi iyi ama alkol bulundurduğundan dolayı kuru ciltler için uygun değil.

Eğer alacaksanız sadece temizleme jeline şans verebilirsiniz. Ama ben onu da tekrar almayı düşünmüyorum.

SEVGİLER..

INSTAGRAM
Mail: er_a_kon@hotmail.com
YOUTUBE

2 yorum:

  1. Ben de bir kremini kullanıp bu serinin pek hazetmemiştim. O "kuru cilt" muhtemelen "nemsiz"dir orijinalinde... geçmiş olsun diyeyim, sevgiler!

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yves Rocher'de bu seri ve çalışanları yüzünden soğudum resmen. Bir daha kolay kolay alışveriş yapmam gibi. :)

      Sil

Haydi fikrini söyle, beni mutlu et :)
Lütfen link bırakmayınız.Aksi taktirde yorumlarınız yayınlanmayacaktir.Sizi takip etmek isteyen olursa zaten profilinizden ulaşabilir.Onun dışında hakaret boyutunda olmadığı sürece her türlü eleştiriye açığım.
SEVGİLER...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...